lek. med. Przemysław Styczeń

Jest lekarzem medycyny estetycznej, działaczem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. W swojej praktyce interesuje się w szczególności medycyną regeneracyjną. Potwierdzeniem jego umiejętności w zakresie medycyny estetycznej jest kilkadziesiąt dyplomów i certyfikatów ze szkoleń, warsztatów i konferencji.

  USUWANIE ZMARSZCZEK MIMICZNYCH

  Pierwsze zmarszczki, jakie w wyniku starzenia pojawiają się na twarzy, to tzw. zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie jest konsekwencją pracy mięśni naszej twarzy – ruchów brwi, czoła, mrużenia oczu czy uśmiechania się. Najskuteczniejszą metodą w usuwaniu zmarszczek mimicznych są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej: Toksyna botulinowa potocznie zwana jadem kiełbasianym, jest silnie działającą naturalną toksyną hamująca przewodnictwo impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Jej działanie powoduje czasowe rozluźnienie mięśni przez co zmarszczki ulegają rozprostowaniu dając efekt gładkiej twarzy. Podczas zabiegu toksyna wstrzykiwana jest w bardzo małych ilościach i tylko w określone punkty, działa tylko w miejscach podania. Iniekcje wykonywane są za pomocą bardzo cienkiej igły przez co zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

  STYMULACJA WZROSTU WŁOSÓW

   Istnieje wiele przyczyn powodujących nadmierne wypadanie włosów. Ogólnie można je podzielić na fizjologiczne, związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, oraz chorobowe, spowodowane konkretną chorobą. Aby zahamować wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost stosuje się zabiegi mezoterapii iniekcyjnej. Podczas tych zabiegów korzysta się z:. Mezoterapia iniekcyjna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

  POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

  Modelowanie i powiększanie ust doskonale niweluje dysproporcje pomiędzy górną i dolną wargą, pomaga także zwalczać zmarszczki wokół ust oraz przeciwdziała opadaniu kącików ust. W powiększaniu i modelowaniu ust najczęściej stosowane są preparaty zawierające:. – Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w każdej tkance naszego organizmu. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny. Zabieg polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, który nawilża, wypełnia i „unosi” skórę. Do zabiegu wykorzystywane się cienkie igły, co minimalizuje odczucia bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast.

  WOLUMETRIA TWARZY

  Zabieg wolumetrii pozwala na uzupełnienie objętości twarzy. Zabiegowi można poddać się w każdym wieku i systematycznie go powtarzać. W zabiegach wolumetrycznych najczęściej stosowane są: – Kwas hialuronowy naturalnie występuje w tkankach naszego organizmu. W skórze jest jednym z najważniejszych składników tzw. macierzy międzykomórkowej, która wypełnia przestrzeń między komórkami, zespalając je i stanowiąc dla nich środowisko, w którym funkcjonują. Największa ilość kwasu hialuronowego występuje w młodej skórze, z upływem czasu jego zawartość w tkankach maleje a skóra staje się mniej sprężysta i elastyczna, w wyniku czego powstają zmarszczki. Zabieg polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, który nawilża skórę i wypełnia zmarszczki. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają. Do zabiegu używane są bardzo cienkie igły co znacznie zmniejsza bolesność iniekcji, dodatkowo skóra znieczulana jest miejscowo odpowiednim kremem.. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. – Hydroksyapatyt wapnia występuje naturalnie w przyrodzie w postaci minerałów oraz jest nieorganicznym składnikiem kości i zębów. W medycynie estetycznej dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwe jest jego stosowanie do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy. Zabieg polega na śródskórnym podaniu preparatu zawierającego hydroksyapatyt wapnia, który wypełnia załamania skórne. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają. Przed zabiegiem skóra znieczulana jest miejscowo odpowiednim preparatem, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

  USUWANIE ROZSTĘPÓW

  Rozstępy to miejscowe uszkodzenia skóry, które powstają najczęściej podczas nadmiernego jej rozciągania i rozerwania sieci włókien kolagenowych, które tworzą jej strukturę. Dzieje się tak np. podczas ciąży lub znacznego wzrostu lub spadku masy ciała w krótkim czasie. Rozstępy najczęściej pojawiają się w okolicach brzucha, ud, bioder, pośladków, piersi i pleców. Aby zlikwidować rozstępy korzysta się z wielu metod. Wśród nich są: – Mezoterapia iniekcyjna inaczej igłowa jest bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Polega na podaniu bezpośrednio do skóry właściwej tzw. „koktajli” zawierających odpowiednio dobrane składniki takie jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy peptydy.

  NADPOTLIWOŚĆ

  W leczeniu lokalnej nadpotliwości najszerzej stosowaną i polecaną metodą jest zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa potocznie zwana „jadem kiełbasianym jest silnie działającą naturalną toksyną hamującą przewodnictwo impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Toksyna ta całkowicie hamuje wydzielanie gruczołów potowych, jej działanie utrzymuje się przez kilka miesięcy. Toksynę botulinową wstrzykuje się w określone punkty zależne od tego, które mięśnie chcemy zrelaksować. Podczas zabiegu używane są bardzo cienkie igły dzięki czemu zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia.